BENİ İYİ TANIYANA CEVAP
Selamsız- sabahsız yazdığınız yazıya (mektuba), bende selamsız başlıyorum.Son paragraf olarak yazdığınız selamda, beni ilgilendirmediği için, onuda kale almadım. Çünkü siz beni,%80 munafık ilan etmişsiniz. Munafık olan bir insanın inananlara verilen selamdan payı olmaz değilmi?
Gelelim asıl meseleye: Hadisi şeriflere göre, %80 lık, o sıfatlar bende yoksa, o zaman o ifadelerinizin muhatabı sizsiniz. Derler ya hani: Yarası olan göcünür diye...nasırlarınıza basıldı galiba!
Bir kere bu yazıyı, en azından yirmi sene önce Ayasofya camiinde siz ve sizin gibilere imamlık yaptığım dönemlerde yazdım. Hem o zaman bütün cemaata dağıttık. Belki sizde okumuş olabilirsiniz. O zaman siz ve sizin gibi inanan neden bana:Ey Hoca! Bu yazıda %80 kendini anlatıyorsun demediniz? Şimdi neden ve niçin icab ettide, kalkmış isimsiz, adressiz bir mektupla kin kusup, iftira ediyorsunuz! Neden ve niçin?
Ben bu yazıyı sitemde yayınlarken genel yayınladım, umuma yayınladım ve bütün dünyaya yayınladım. Bir şahsi ve özel bir kişiyi zikrederek, sizin yaptığın gibi, birilerine çamur atmadım.
Senin yaptığını ben yapmayacağım. Zaten şu ana kadar özel ve genel yazdığım mektuplarımda direkt ve indirekt şahisların isimlerini zikrederek bir hakarette bulunmadım. Hakaretlerin her türlüsü bana yapılmasına rağmen, ben kardeşliğe ve barışa çağırdım. Bütün yazılarım ortada….
Bir kere yazının, yani ''Munafıkların belirtileri'' başlıklı yazının orijinalı sitemin, ''Risaleler'' bölümünün ''4- Önemli notlar'' kısmında takribi olarak 6-7 senedir 50. ve 51. not olarak yayınlanmıştır. Girer bakarsınız. Yeniden bilgisayarla yazarak tüm insanların erişmesi ve istifade etmesi için, sitemin ilk sahifesinde yayınladım.
Okumasını bilmezsiniz, okumayı sevmezsiniz. İlimden haberiniz yok, ilim ehline siz ve sizin gibiler, her türlü hakaret edersiniz! Daha hoca hakkında yapmak istediğiniz, fakat yapamadığınız bir şeylermi var? Neden bu kin, bu adavet ve edep dışı iftira ve hakaretleriniz?
Eğer siz gerçekten delikanlı bir insan olsaydınız, kimliğinizi ve adresinizi açık açık yazardınız! Ama ne gezer sizlerde o özellik?
Ben bir ilim adamı ve hoca olarak, dini ve ilmi her konuda yazılar yazıyorum. Gücümün yettiği kadar, bildiklerimi insanlarla paylaşıyorum. Hem bu siteyi maddi çıkar gözetmeden, üstelik masraflarınıda ödeyerek devam ettirmeye çalışıyorum. Şu anda 224 üyem var. Yazdığım yazılarımı özelde bunlarla paylaşıyorum. Bir çoklarından ''Allah razı olsun'' teşekkürlerini alıyorum.
Kimseye kinim yok, kimseye düşmanlığım yok, istediniz (daha doğrusu camiden kovdunuz) ayrıldım, sizinle bir alakam yok, sizler ise arzularınıza ulaştınız. Daha ne istiyorsunuz ve neyin peşindesiniz?
Beni en iyi tanıyan feşmekan bey! Dostlarını çağır, beni de çağır ve onların önlerinde %80 munafık olduğumu isbat et. Seni isbata çağırıyorum! Yoksa müfteri durumuna düşersiniz.
Yazılacak çok şeyler var. Ama değmez. Kaleme, kağıda ve ayrılan zamana yazık. Otuz sene arkasında namaz kıldığı ve en iyi tanıdığını iddia ettiğiniz birine %80 munafıksın demeden utanmayan ve aleni olarak iftira ve hakaret eden bir insana(?),zamanı ayırıp israf etmeye değmez.
Her zaman dediğim gibi, ben peygamber değilim, melek hiç değilim ki, masum olayım! Elbetteki hata ve günahlarım vardır, olmuştur ve olacaktır… Bunun hesabını yaratanımız soracaktır. Allah yüzümüzü kara çıkarmasın! Ama 1981 den beri bulunduğumuz cemaat ve cemiyette kimsenin gözün üzerinde kaşın var demedim. Kimseye hakaret etmedim. Bilakis bana hakaretler eden, bela okuyan ve yüzüme tükürenlere,otuz senelik dostluğu yıkanlara bile karşılık vermedim ve hatta aksine onlara teşekkürle mukabelede bulundum.
Ne ise, Allahın huzurunda, yüce mahkemede görüşmek üzere… Bakalım Rabbim neyler!...İnşaellah sonumuzu hayreyler!...
Not:İnşaellah bir kitap çıkarma hazırlığındayım. Eğer nasip olursa, yazınızıda bir vesika olarak, vesikalar bölümüne koyacağım. Daha sizin gibi, hocasına karşı edep ve saygısını unutmuş, hocasına düşman kesilmiş birkaç kişinin yazdığı mektup ve yazılarda var. Vakti gelince okursunuz.

Not:13.12.12 tarihinde bir yerde karşılaştığımızda, bu isimsiz yazının kim tarafından yazıldığını ortaya koydunuz. Hala utanmıyorsunuz ve hem suçlu ve güçlü tavırlarınızla cevap vereceğinizi söyliyebiliyorsunuz! Allah size ve sizin kafanızda olanlara hidayet versin. Cevaplarınızı bekliyoruz.......